Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Forskarskolans organisation

CUL:s vetenskapliga råd

CUL leds av en föreståndare som har ett vetenskapligt råd till sin hjälp i arbetet. Rådet och den föreståndaren har ett gemensamt verksamhetsansvar och rapporterar till dekanen.


Det vetenskapliga rådets ledamöter

Föreståndare: Jonas Emanuelsson
jonas.emanuelsson@ped.gu.se
 

Studierektor - Henrik Friberg-Fernros
henrik.friberg-fernros@pol.gu.se

Representanter från medverkande fakulteter
UFS- Annika Lantz-Andersson, annika.lantz-andersson@ped.gu.se
HFS- Pauli Kortteinen, pauli.kortteinen@gu.se
KFS- Monica Lindgren, monica.lindgren@hsm.gu.se
IT-fakulteten - Johan Lundin, johan.lundin@ait.gu.se
NFS- Ingela Dahllöf, ingela.dahllof@bioenv.gu.se
SFS- Kristian Daneback, kristian.daneback@socwork.gu.se

Doktorandrepresentanter
Peter Johannesson, peter.johannesson@gu.se
Ola Nordqvist, ola.nordqvist@bioenv.gu.se


Representant för medverkande högskolor
Anita Norlund, Högskolan i Borås, anita.norlund@hb.se

Representanter från Göteborgs kommun och GR
Jan Mellgren, jan.mellgren@educ.goteborg.se
Anette Liedström-Hjorth, anette.liedstrom-hjorth@kungsbacka.se
 

Klas Eriksson, handläggare, klas.eriksson@gu.se


 

 

Mötestider våren 2020

Datum
Tid
Plats
Tisdagen 18 feb

13-15

 

Måndagen 16 mars9-11  
Onsdagen 15 april13-15  
Måndagen 11 maj9-12 Ågrenska
Onsdagen 10 juni13-16  

 

Sidansvarig: Linda Morgan|Sidan uppdaterades: 2019-09-30
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?