Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Forskarskolans organisation

CUL:s vetenskapliga råd

 

CUL består av en vetenskaplig ledare som har ett vetenskapligt råd till sin hjälp i arbetet. Rådet och den vetenskaplige ledaren har ett gemensamt verksamhetsansvar och rapporterar till dekanen.


Det vetenskapligarådets ledamöter

Studierektor - Henrik Friberg-Fernros
henrik.friberg-fernros@pol.gu.se

Representanter från medverkande fakulteter
UFS- Karin Rönnerman, karin.ronnerman@ped.gu.se
HFS- Göran Larsson goran.larsson@lir.gu.se
KFS- Marlene Johansson, marlene.johansson@hdk.gu.se
IT-fakulteten - Johan Lundin, johan.lundin@ait.gu.se
NFS- Ola Wetterberg, ola.wetterberg@conservation.gu.se
SFS- Malin Broberg, malin.broberg@psy.gu.se
 

Doktorandrepresentanter
Peter Johannesson, peter.johannesson@gu.se
Anita Grigic Magnusson, anita.magnusson@ait.gu.se

Representant för medverkande högskolor
Rita Foss Lindblad, Högskolan i Borås, rita.foss_lindblad@hb.se

Klas Eriksson, handläggare, klas.eriksson@gu.se


 

 

Mötestider våren 2018

 Datum

Tid

Måndagen den 22 januari

Måndagen den 19 februari

Måndagen den 19 mars

Måndagen den 23 april

Måndagen den 21 maj (Ågrenska)

Måndagen den 18 juni

 

9-11

9-11

9-11

9-11

9-12


9-11

 

Mötestider hösten 2018

 Datum

Tid

Måndagen den 27 augusti

Måndagen den 24 september

Tisdagen den 23 oktober, isamband med CUL-internatet.

Måndagen den 26 november

Måndagen den 10 december

 

9-11

9-11

ca15


9-11

9-11

 

Sidansvarig: Linda Morgan|Sidan uppdaterades: 2017-12-08
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?