Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Forskarskolans organisation

CUL:s vetenskapliga råd

CUL leds av en föreståndare som har ett vetenskapligt råd till sin hjälp i arbetet. Rådet och den föreståndaren har ett gemensamt verksamhetsansvar och rapporterar till dekanen.


Det vetenskapliga rådets ledamöter

Föreståndare: Jonas Emanuelsson
jonas.emanuelsson@ped.gu.se
 

Studierektor - Henrik Friberg-Fernros
henrik.friberg-fernros@pol.gu.se

Representanter från medverkande fakulteter
UFS- Karin Rönnerman, karin.ronnerman@ped.gu.se
HFS- Göran Larsson goran.larsson@lir.gu.se
KFS- Marlene Johansson, marlene.johansson@hdk.gu.se
IT-fakulteten - Johan Lundin, johan.lundin@ait.gu.se
NFS- Ingela Dahllöf, ingela.dahllof@bioenv.gu.se
SFS- Kristian Daneback, kristian.daneback@socwork.gu.se

Doktorandrepresentanter
Caroline Önnebro, caroline.onnebro@gu.se
Alexina Thorén Williams, alexina.thoren.williams@gu.se

Representant för medverkande högskolor
Rita Foss Lindblad, Högskolan i Borås, rita.foss_lindblad@hb.se

Representanter från Göteborgs kommun och GR
Jan Mellgren, jan.mellgren@educ.goteborg.se
Anette Liedström-Hjorth, anette.liedstrom-hjorth@kungsbacka.se
 

Klas Eriksson, handläggare, klas.eriksson@gu.se


 

 

Mötestider hösten 2018

Datum
Tid
Plats

Fredag den 24/8

Måndag den 24/9

Onsdag den 31/10

Torsdag den 22/11

Onsdag den 12/12

9-11

13-15

9-11

9-11

9-11

B1 111

B4 436

A1 136

A2 136

A1 136

 

Sidansvarig: Linda Morgan|Sidan uppdaterades: 2018-08-20
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?