Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Forskarskolans organisation

CUL:s vetenskapliga råd

 

CUL består av en vetenskaplig ledare som har ett vetenskapligt råd till sin hjälp i arbetet. Rådet och den vetenskaplige ledaren har ett gemensamt verksamhetsansvar och rapporterar till dekanen.


Det vetenskapligarådets ledamöter
Ordförande CUL:s vetenskapligeledare - Susanne Garvis susanne.garvis@gu.se

Studierektor - Henrik Friberg-Fernros
henrik.friberg-fernros@pol.gu.se

Representanter från medverkande fakulteter
UFS- Karin Rönnerman, karin.ronnerman@ped.gu.se
HFS- Göran Larsson goran.larsson@lir.gu.se
KFS- Marlene Johansson, marlene.johansson@hdk.gu.se
IT-fakulteten - Johan Lundin, johan.lundin@ait.gu.se
NFS- Ola Wetterberg, ola.wetterberg@conservation.gu.se
SFS- Malin Broberg, malin.broberg@psy.gu.se
 

Doktorandrepresentanter
Peter Johannesson, peter.johannesson@gu.se
Anita Grigic Magnusson, anita.magnusson@ait.gu.se

Representant för medverkande högskolor
Rita Foss Lindblad, Högskolan i Borås, rita.foss_lindblad@hb.se

Klas Eriksson, handläggare, klas.eriksson@gu.se


 

 

Mötestider

Tid

Lokal

2017-08-30, 08:00 - 10:00

2017-09-25, 09:00 - 11:00

2017-10-24, 15:00 -

2017-11-20, 09:00 - 11:00

2017-12-11, 09:00 - 11:00

A1 136

A1 136

CUL-internat

B4 417b

A1 136
Sidansvarig: Linda Morgan|Sidan uppdaterades: 2017-06-07
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?